• +48 790 207 126
  • sprzedaz@casabonita.pl

Specyfikacja

BUDUJEMY jak dla siebie!

Wszystkie cztery domy są wybudowane w sposób, który zapewni Państwu bezproblemowe i energooszczędne użytkowanie.

Domy są posadowione na płytach fundamentowych a nie na tradycyjnych fundamentach. Różnicy nie widać gołym okiem ale dla energooszczędności domu, szczególnie takiego który na całości powierzchni ma ogrzewanie podłogowe, jest to istotne. Ocieplenie murów fundamentowych wykonane zostało Styrodurem. Ściany wykonane są ze zdrowego materiału: Porotherm (czerwona cegła z dziurami 🙂  Stropy domu są w technologii Terriva a więc macie Państwo betonowy strop nad parterem dodatkowo ocieplony 20cm styropianu. 

Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia, jesteśmy przekonani, że tak wykonany strop jest najbardziej optymalny do mieszkania głównie z tego powodu, że w porównaniu z dachem, przez ocieplony strop przenika dużo mniej ciepła. Takie rozwiązanie zapobiega wahaniom temperatury wewnątrz budynku . Izolacja termiczna stropu jest tak samo duża jak izolacja ścian, które również mają 20cm styropianu na elewacji a trzyszybowe okna z roletami ( w domach jeszcze niewykończonych można wybrać elektryczne sterowanie podnoszenia rolet) przewyższają obecne normy przenikalności cieplnej. Całość tych izolacji idealnie dopełnia niskotemperaturowa pompa ciepła, która zapewnia bezobsługową wieloletnią pracę. Panele słoneczne zainstalowane na dachu dostarczą niezbędnych kilowatów pompie ciepła i dla zużycia domowego, tak aby koszty obsługi domu były obniżone do minimum. Sterowanie pompą jak i monitoring pracy fotowoltaiki odbywa się z poziomu telefonu.

W ogrodzie jest zainstalowany zbiornik na deszczówkę o pojemności 10m3. Jest to kolejne ekologiczne udogodnienie ograniczające wydatki na media a także zwiększające retencję wody w gospodarstwie.

Domy są z założenia parterowe ale trzeba pamiętać, że w każdym domu jest około 90m2 strychu do zagospodarowania według własnych pomysłów.

Wiemy, że można takie domy zbudować taniej, z gorszych materiałów, z mniejszą izolacją termiczną, bez stropu, bez płyty fundamentowej, bez rolet w oknach ale… BUDUJEMY jak dla siebie!

Specyfikacja techniczna domów do pobrania

Dom pierwszy

Dom Drugi